WordPress iletişim formu ‘wp contact form’

Yine blogumda kullandığım bir eklenti ile karşınızdayım… Bu eklenti ziyaretçilerinizin sizler ile iletişim kurmasını sağlayacak olan ‘iletişim formu’ eklentisidir . Ben sorunsuz kurdum ve kullandım şiddetle tavsiye ediyorum (Şiddete hayır)  🙂  … wp destek‘ e ayrıca teşekkürler …

Eklenti Adı : WP-ContactForm (İletişim Formu)
İşlevi : Sitenizde ziyaretçilerinizin sizinle iletişim kurmasını sağlar
Örnek : www.burakbudak.com/iletisim
Kaynak : http://ryanduff.net/projects/wp-contactform/

 

KURULUMU

 • Eklentiyi buradan indirin.
 • İndirdiğiniz paketi açtıktan sonra siteniz/wp-content/plugins klasörüne gönderin
 • Yönetim Paneli -> Eklentiler bölümünden eklentiyi aktif hale getirin.
 • Yönetim Paneli -> Tercihler -> ContactForm bölümüne girin.“Update Options” butonuna basarak bilgileri güncelleyin.
 • En son olarak Yönetim Paneli -> Yaz -> Sayfa Yaz/Oluştur‘a giriyoruz.Sayfa Başlığına “İletişim” veya ne isterseniz yazın.Sayfa İçeriği bölümüne de şu kodu ekleyin. Yayınla dedikten sonra bu sayfada formunuz görünecektir.
PHP:
 1. <!-–contact form-–>

“WordPress iletişim formu ‘wp contact form’” için 36 yorum

 1. @Emin kardeş sizin siteniz wordpress değil ki o yüzden olmaz bu benim bildiğim kadarıyla sadece wordpress üzerinde çalışır bunlar ….

 2. tago: işine yaradığına sevindim …

  dizi izle: arkadaşım sorunsuz çalışıyor eklenti. istersen tekrar dene olmazsa tam sorun ne yazarsan bakabiliriz …
  kolay gelsin…

 3. arkadaşım ben (başkalarıda) yaptı oldu sen istersen eklentiyi kaldır sil tekrar yap ama herşeyi yaptığından emin ol. çünkü sorunsuz çalışıyor …

 4. bu eklentinin türkçe karakter sorunu var, halledilmiyor ben onun yerine wp-contact eklentisini öneriyorum. Onda iletişim mesajları wordpress admin paneline geliyor.

 5. oluşturduğum diğer sayfalarda yorum yapmak için sayfanın altında yorum formu çıkmıyor ama iletişim için oluşturduğum sayfada, sayfanın altında yorum formu çıkıyor 🙂 düzeltebilirmiyiz bu sorunu bilen varmı?

 6. tamam oldu yavv ilk oluşturduğum iletişim sayfasını silip tekrar aynı şekilde bi sayfa daha oluşturdum bu sefer oldu demekki 2 kez denemek gerekiyor : )

 7. merhaba ben de bu formu bloguma kurdum fakat mail gönderdikten sonra

  “Warning: mail() [function.mail]: SMTP server response: 451 See http://pobox.com/~djb/docs/smtplf.html.

  D:\Hosting\4772420\html\siteismi\wp-content\plugins\wp-contact-form\wp-contactform.php on line 156

  ” hatası veriyor. Ne yapmam ?

 8. @fulya
  Bu konuda net bir bilgim yok ama verdiğin “D:\Hosting\4772420\html\siteismi\wp-content\plugins\wp-contact-form\wp-contactform.php” yolundan hareketle bu eklentiyi internet üzerine taşımadığını anlıyorum. Bu yüzden hata alıyor olabilirsin. Yardımcı olamadığım için üzgünüm.

 9. kurdum ama eklentiyi düzenlemek için açmaya çalıştığımda tercihlerden bu sayfaya erişim izniniz yok engeli ile karşılaşıyorum..!

 10. Onur :
  kurdum ama eklentiyi düzenlemek için açmaya çalıştığımda tercihlerden bu sayfaya erişim izniniz yok engeli ile karşılaşıyorum..!

  Eklentinin bir üst yada alt sürüm eklentisini deneyiniz, wp sürümünüz ile uyuşmuyor.

 11. Merhaba,

  WordPress’i kendi hostumda değil, worpress’in sağladığı hostla, domain mapping yaparak kullanıyorum. Dolayısıyla eklenti kuramıyorum. Bulduğum hiç bir kod da WordPress’e uymadı.

  WordPress’in normal yazı panelindeki HTML alana girdiğimizde sayfada iletişim formu olarak gözükecek bildiğiniz çalışan bir kod var mıdır acaba?

  Saygılarımla,
  Sinan ERYİĞİT

  1. Merhaba, maalesef kendi hostunuzda kullanmadığınız için bu tarz bir eklentiyi kuramazsınız. Ücretsiz bloglar için sağladıkları iletişim formu yapısı kendi içinde var diye biliyorum. Yönetim panelinizi biraz incelerseniz göreceğinize eminim.

 12. benim bi sitem var yazarblog. n e t ona ftp olmadn nasıl yüklerim ftp si başka site üstüne arkdaşa yap diyom banane diyo ftp gerek klamadan olmaz mı yardım edin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir