İndirim tv den alış veriş yapma(ma)lımıyım ?

Bu güb internet dünyası hatta bizim blog dünyamız abimize yapılan büyük bir ayıp ile sarsılmaktadır. Biraz savaş haberi başı gibi oldu ama iyi oldu. Mert abimizin indirimtv.com adlı siteden son moda telefon olan N95 almak için girşi yapmış. İmece usulü satış yapılan (üye olmadan göstermiyor "biliyorum çünkü bende üye oldum") siteden telefonun imece fiyatıyla değil de perakende fiyatıyla almaya kalkmış. Keşke yapmasaymış…
Başına gelenlerin bir kısmı şöyle :
İnternetten alışveriş artık çok güvenli ve kolay. Son kullanıcılar yani bizler artık internetten alışveriş konusunda güven kazanmaya başladık. Ancak firma yönetimlerinin hala buna hazır olup olamadığı konusunda şüphelerim var.Cumartesi günü www.indirimtv.com sitesinden bir alışveriş yaptım. Nokia nın yeni ürünü olan N95 8GB ürününden aldım. Normalde İndirimTV de ihale sistemide mevcut ama ben peşin almayı tercih ettim. Size yaşadığım sorunları aktarmak istiyorum ki bu sayede sizde alışveriş yapmadan önce bu tarz sorunlardan haberdar olun. Öncesinde alışveriş esnasında çektiğim ekran görüntülerine da bakabilirsiniz.
Yazının devamı için tıkla

“İndirim tv den alış veriş yapma(ma)lımıyım ?” için 12 yorum

 1. Burakcım çok teşekkür ederim. Ne güzel yazmışsın öyle. Bu dayanışmamız sayesinde Türkiye de birşeyler değişecektir. Umarım bu tarz sorunlar artık yaşamayız. Tekrar teşekkür ediyorum.

 2. arkadaşlar indirimtv.com sitesine girmeden önce üyelik sözleşmesi diye bi yer var orayı çoğu arkadaş okumaz. ama lütfen BU KEZ OKUYUN. RESMEN SAHTEKARLIK KOKUYOR. LÜTFEN KANMAYIN.

 3. Mert Alemdar : Ne demek abi dayanışma olmazsa bu alemde insanları her zaman ezerler bu tür kişiler 😉
  Vahid : Kesinlikle katılıyorum ÜYELİK SÖZLEŞMESİNİ OKUMAK LAZIM HER ZAMAN
  Eda Suner : Ne demek ablacım her zaman …

 4. Merhaba Dostlarım, Hafta başından beri yoğun bir takipteydik. Ama sonunun geldiğini ve güzel sonuçlandığını buradan hepiniz ile büyük bir mutlulukla paylaşmak isterim. Şu anda çocuklar gibi mutlu olduğumu tahmin ediyorsunuzdur. Bugün Nokia N95 8GB Spiderman Edition Telefonum elime geçti. İndirimTV diğer (resmi adıyla Turuncu Elektronik Ltd. Şti.) tarafından kargo ile telefon bana ulaştırıldı. Telefon Genpa garantisinde. Şrinkli ve güvenlik bandı açılmamış bir şekilde elime geçti. (Diğer telefon kutusu açılmıştı)

  Evet bir maceranın sonuna geldik. Pekala bu maceradan ne sonuç çıkartabiliriz? Sonuçta hepimiz bazı derler almalıyız ki bu sorun iyi sonlanmış olsun. Ben şahsım adına bir tek ders aldım. Sen her şeyi olması gerektiği gibi doğru yaparsan iyilik seni bulur ve doğru yoldan çıkmazsın. Ben aldığım ürünü araştırma yapmadan açıp kullansaydım böyle bir olay olmayacak ve bu kadar insan bilgilenmeyecek, ürünü aldığım firma işleyişini değiştirmeyecekti. Bir başka ders varki bu herkes için geçerli Blog Camiasının ve Dostluğun gücünü kimse küçümsememeli. Bu bir başlangıç Türk Blog Yazarları grubumuz gün geçtikçe büyüyor ve daha da büyüyecek ve kurumsallaşacağız. Artık firmalar büyük milyonlarca insanın ziyaret ettiği portallara reklam parası akıtmayı azaltıp muslukları biraz daha Bloglar üzerine akıtacaklardır. Gelecek bunu gösteriyor. Ben işim de de tamamen bu konu üzerine yoğunlaşmış durumdayım. Gelin birlik olalım. Sorunları bu konuda olduğu gibi beraber çözelim.

  Diğer taraftan İndirimTV firmasının Genel Müdürü Oğuz ÖZYİĞİT Bey’e teşekkür etmek istiyorum. Kendisi sürece dahil olduğu andan itibaren herşey olumlu sonuçlanmaya başladı. Yardım severliği ve desteğinden dolayı kendisine de şahsi olarak teşekkür etmek isterim. Tüm yazılarımda dediğim gibi bence tüm bu sorunlar yeni bir başlangıç yapan firmanın yaşadığı öğrenme maliyetleriydi. Bende günah keçisi seçildim sanırım. 🙂 Ödül aldımmı derseniz hayır. 🙂 Zaten parasını ödediğim ve almam gereken ürünü aldım.

  Sonuç: İndirimTV firmasından alışveriş yapılırmı? Evet yapılır. Neden yapılır? Çünkü piyasaya yeni girdiler ve bence reklama harcayacakları parayı ucuz ürün satmayı finanse etmeye harcıyorlar. Bu sayede inanılmaz ucuz fiyatlara ürün alabiliyorsunuz. Peki nasıl alışveriş yapmalıyız? Yöntemi size kalmış. Ama bana sorarsanız almadan önce ve aldıktan sonra muhakkak hangi firma olursa olsun telefon ile arayın. Herşeyin eksiksiz olduğundan ve 2 tarafın da bilgileri doğru anladığından emin olun. Tamam sanal alışveriş ama içine biraz ses katında daha gerçekçi ve insani olmuyormu? :))

  Bu mesajımı bana destek olan tüm bloglara tek tekyorum olarak yazacağım. Yazıları ile ilgili ne yapmaları gerektiğini ben tabiki söyleyemem ama ben yazımı kaldırmayacağım. Çünkü durumun nasıl olumlu sonuçlandığını ve şu anda mutlu olduğumu zaten yazımın altında paylaşıyorum. Sizleri seviyor ve saygılarımı iletiyorum.

  Mert ALEMDAR

 5. merhaba arkadaşlar
  Tesadüf ya bugun bır arkadasım aradı bir gazete de ındırım tv nokıa ve bazı urunlerın satışı oldugunu kendısının özel bır şirkette çalıştıgı için iş dışında bılgısayarını kullanamadıgı ıcın benden rıca ettı. Iyıkı ettı hemen atıldık tabı karıştır ugraş urun ara fıat ara ÜYE OL Tel arıyorum nerde ulaşmak ve urun detay bılgısı almak. Sayfa acılırken bu sayfaya gözüm çarptı ve okudum. Teşekkürler arkadaşlar bu paylaşım için, bende diyer arkadaşlar gibi indirim tv kurbanı olacaktım hatta ilk gözüme takılan HUNDAİ araba olmuştu………)))))):::::

 6. bende bir arkadaş tavsiyesi ile siteye girdim.bir bşlgisayar alacaktım.fakat bu yazıları görünce okumam gerektiğini düşündüm ve okudum.ben teknolojiden pek anlamam onun içinde korktum.aydınlatıcı bilgilerinize teşekkür ederim.bundan sonra çok dikkatli olurum.zaten özelbilgivermekten korkuyordumşimdi hepten vazgeçtim
  teşekkürler.

 7. İndirim tv den alışveriş….
  İndirimtv yetkilisi olarak cevap hakkımın olduğunu düşünüyorum…
  Sondan başlayacağım…
  ” Mert’in koşulları altında grey olduğunu bilmeden aldığında müşteri telefonu kullanmadan iade ettiğinde firmanın özür dileyerek cihazı iade etmesi yeterli olmalıydı ancak görünen o ki İndirim TV firması ikinci defa grey telefon göndererek büyük bir saçmalığa imza atmış.”
  Cevap: Ürün siparişi Cumartesi günü alınmış ve ürün ilk iş günü kargoya verilerek kendisine ulaştırılmıştır.Türkiye Cumhiriyeti Sanayi Bakanlığının izin vermiş olduğu bir firmanın ithalat izni verdiği ürün kendilerine yollanmıştır.Nokia ürünlerini ülkemize getirme izni sadece KVK -NETCELL yada başka bir firmanın yetkisi altında değildir.Konu kendisiyle görüşülmüş ve isterlerse ürünü iade edebileceklerini veya KVK garantsisi altında ürünün kendilerine yollanabileceği söylenmiştir.Kendisini rahat hissetmesi için ürün KVK garantili ürün ile değiştirilmesine karar verilmiştir.Fakat sizin yazınızda belirtilen den okuyucular sanki kaçak ürün yollamışız gibi bir kanıya varabilirler.Sonuçta İthalatcı firmaların tamamı Sanayi bakanlığından izin alarak ürün ithal etmek ve ithal ettikleri ürünün garantisini vermek zorundadırlar.Kaldıki ülkemizde hiç bir ürün hiç bir firmanın tekeli altında değildir.Nokia nın Türkiye distürübütörü olan firmalar Evrensel garanti anlaşmalarına göre de her ürüne teknik servis desteği vermek zorundadırlar.Bu gün bilinen büyük alışveriş merkezleride dahil olmak üzere herkes Tekelleşmeyi kırmak adına sizin GREY diye bahsettiğiniz firmalardan bu tarz ürünleri temin edip satmaktadırlar.Ayrıca Mert Bey in yazısını dikkatli okumadığınız anlaşılıyor çünkü ikinci kez aynı ürün kendisine tekrar gönderilmemiştir.
  Amacınız İndirim Tv nin hatalarını düzeltmesi yolunda yorum yapmak ise sizinle varız yok aman ne olursa olsun anlamadan dinlemeden karalayalım kampanyası ise maalesef size katılmıyorumki hele hele şu anda arama motorlarında indirimtv nin aranma oranının çok olduğu bir dönemde bizde bu pastadan pay alırmıyız diye bir düşünce de iseniz üzgünüz.Başkalarının ününün altına sığınmak ve karalamak ne size ne bize yakışır.

  İnternet sitemizin görsel tasarımı ile ilgili yorumluranız için teşekkür ederiz.

  Oğuz Özyiğit
  Turuncu Elektronik
  Genel Müdür

 8. @ Oğuz Özyiğit : dediklerinizde haklısınız ve emin olun ki bu yazıyı yazmamdaki tek amaç bu hatanın düzeltilmesinde az da olsa bir pay sahibi olmak. üstelik yazının yazılış tarihine bakarsan ve o zaman ki hitleri düşünürsek bu yazı sayesinde aldığım hit çok az ama sonradan pr değeri artmasıyla ve sizlerin de reklamlarınızın artmasıyla hit aldım ama tekrar söylüyorum ki burdaki tek amacım Met Alemdar’ın maduriyetini paylaşıp en azından bu konuda bi şeyler yapılmasına vesile olmaktır.

  Sizin de yorumuz için teşekkür ederim …
  Çalışmalarınızda başarılar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir