Beğendiğim amatör şarkılar ve Webden araçlar (2 mim bir arada)

Son günlerde hiç blogla ilgilenemedim ama nedenim vardı. Bu hafta boyunca 5 adet sınava girdim (büt) ve her bir sınav 1 güne getirilmiş sırasıyla. Yani anlayacağınız bir sınav haftası daha yaşadım. (sonuçları o kadar önemli değil) Bu hafta içerisinde blogum tekrar dalgalanma denen illete yakalandığı için hitlerim yerlere sürünür hal gelmiş. Bir de güncelleme olmayınca daha da kötü oldu. Ama bu gün 2-3 yazı ekleyeceğim haberiniz olsun. Zaten bu yazıyla ilk yazıyı da eklemiş olacağım. Bu yazıda blogla ilgilenmediğim zamanlarda 2 adet mim gelmiş. Onları yanıtlayacağım. Ama artık mimleri kimseye yollamadığım için açık bırakacağım, isteyen blogunda yazabilir…

1- F-blog yazarı Ferhad arkadaşım bana bir mim yollamış. Web dünyasında vazgeçemediğin 5 araç diye sormuş. Bizde boynumuzun borcuymuşçasına alıp yanıtlamaya çalışıyoruz.
Düşünüyorum da ne yazsam. Çünkü bilgisayarı, web dünyasını çok seven onunla iç içe olan biriyim ama öyle özel olarak kullandığım çok bir şey yok. Ama sırasıyla şunları yazabilirim.
a- Windows Live Messenger ; Sürekli güncellenen her sürümü bir öncekinde kaliteli olan ve dünyanın en çok kullanılan sohbet programı. O olmasa ben ne yapardım bilemiyorum. Blog sorunlarımı bile onun arcılığı ile çözüyorum 🙂
b- Blogum (wordpress) ; Bu sıralamada olması gerekirmi bilmiyorum ama ben blogum olmadan yaşayamam 😀 onsuz ölürüm. Şaka bir yana ama şu an için web dünyasının içinde olabilme nedenim olduğu için blogumdan vazgeçemem. Bunu wordpress olarak da anlayabilirsiniz çünkü blog yazabilmemizin (iyi ve kullanışlı olarak) nedeni wordpress…
c- İnternet Explorer : Neden bilmiyorum ama Firefox u bir türlü explorer gibi kullanamadım . Özelliklerini bilmediğimden olabilir. Ama explorer olmadan olmaz benim için.
d- Rss : Daha yeni kullanmaya başlasamda rss in özellikleri ve kullanım kolaylığı ile her şey çok daha rahat oluyor. Ondan da artık vazgeçemiyecem gibi…
e- Blog okumaktan : Başka aklıma bir şey gelmiyor 🙂 web aracı dermisiniz bilmem ama ben blog okumaktan hiç bir zaman vazgeçmiyeceğim. Her bloga her yazısı için yorum yazmasam da her gün okuduğum blog sayısı yüzlercedir …

Bir de yeni gördüğüm bir blog mim yollamış Buna da cevap verelim bari. Çünkü içerik pek özgün gelmedi ama herkesin bir şansı vardır. En beğendiğiniz amatör şarkılar başlıklı bir mim var elimizde. Ve de bir çok yetenekli amatör şarkıcılar.
Bu konuda ilerde iyi bir yazı yazacağım zaten ama şöyle telefonumdaki amatör müziklerden bazılarını eklemek yeterli olur.
*Gökçe Kırgız – Kalbime gömerim o zaman : İlk çıktığı günlerden beri internet alemini feth etmiş durumda. Hatta youtube üzerinde atışmalar bile yaptı bu geç kız arkadaşımız. (klip)
*İrem – Hayalet sevgilim : Türkiye daha youtube ünlülerine alışk değilken bu kız çıktı ortaya.(Sonraki klip) Hayalet sevgilim adlı parçaya kafası görünmeyen amatör bir klip çekip youtubeden yayınlamaya başladı. Klip ve şarkı o kadar etkileyici olmuştu ki her dinleyen kendince yorumlar ortaya atıp bunu internet ortamında sallamaya başladı. Örneğin bana gelen söylentilerden iki tanesi ;”Burak bu şarkıyı biliyor musun? Evet hayalet sevilim. İşte onu söyleyen İrem var ya söyledikten sonra intihar etmiş ya …” tai bizde bunu yedik !
Bir diğer söylenti ; ” Bu hayalet sevgilim şarkısı var ya işte onu İrem sevilisiyle tartışmış sonra sevgilisi ondan koşarak ayrılırken araba çarpmış ölmüş. İşte o da hemen bu şarkıyı yazmış.” Diyorlardı. Yani bu söylentileri bana farklı farklı kişiler farklı zamanlarda söylediği için ve internette de okuduğum için çok şaşırmıştım inandırıcı değildiler ama inanmak lazımdı çünkü herkes aynı şeyi söylüyor.

Neyse şimdilik bu kadar yeterç İlerde daha ayrıntılı yazınca daha zevkli olur farklı parçalar farklı yorumlar …
Kalın sağlıcakla . İyi BLOGLAMALAR

“Beğendiğim amatör şarkılar ve Webden araçlar (2 mim bir arada)” için 5 yorum

  1. Mimi cevapladığınız için teşekkürler, ancak blogumun özgün olmadığını düşündüğünüzü söylemişsiniz. O konuda biraz alındım doğrusu, yazılarımın tamamı özgün sadece blog konusunda biraz acemiyim belki o yüzden blogum size o hissi vermiş olabilir. Tekrar teşekkürler, takipteyim 🙂

  2. @ Nema Problema: İçeriğin özgün omadığından kasıt içerikteki yazıların hepsinin alıntı lduğu yani tam bakmadım ama genel olarak şarkıcıların hayatları var şarkı sözleri klipler falan var . Onlarda alıntıdan başka olmaz . Ama eski yazılarınız varsa bilemem .

    @ Webmaster Blog : Dinlemedima am sesi iyi o kızın ….

  3. Hayır hiçbiri alıntı değil, evet bi kaç şarkı sözü var ama zaten o şarkı sözlerinin de internette yer almasının sebebi benim, “benide al” ve “bir daha asla” şarkılarını internette duyuran ve bu şarkıların sözlerini internette yayınlayan benim, oğuzhan koç’un gül ki sevgilim şarkısını Ferhat göçere sattığını ve onun klibinde yer alacağını ayrıca oğuzhan koç’un çok güzel hareketler bunlar’da oynadığını duyurmuştum hiçbiri alıntı veya çalıntı değil valla tamamen özgün. Ama işin acı tarafı yazılarımın hemen hepsini başka sitelerde görüyorum yahu ben zaten acemiyim benim yazılarımdan ne istiyorlşar birde bu işin üstadlarını düşünemiyorum, yazık değil mi yaa.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir