Tercih sonuçları ne zaman açıklanacak

Geçen sene çok heycanlı bir şekilde bu soruyu soruyordum kendime, tabi sonra sizlere sıcaklar ile birlikte sormuştum. Tercih sonuçlarının açıklanmasıyla ise serin sulan dökülmüştü başımdn aşağıya, çünkü üniversite denen şeyi kazanmıştım. İşte o zamanlarda yazdığım yazılar hala hit alıp yorumlar sorular geldiği için bu yılda sanki ben giriyormuşum gibi geçen seneki tecrübelerimi kayıt belgelerini sonuçların açıklanma tarihi yazacağım. Böylece hem yardımcı olmuş olurum hem de hitlerime biraz daha katkı sağlamış olurum …

Gelelim asıl konuya tercih sonuçları ne zaman açıklancak sorusuna …
Geçtiğimiz senenin verdiği tecrübeye dayanarak 15-20 ağustos arasında açıklanacağını söyleyebilirim. Bunu nerden mi biliyorum geçtiğimiz yıl 16 Ağustosta açıklanmıştı souçlar ben de ordan tahmin yürüterek söylüyorum resmi bir açıklama yapılana kadar bununla avunmanız en yiisi olacaktır 🙂

Tercih sonuçları açıklandıktan sonra eğer yerleşirseniz tekrar gelin, yurt sonuçları, kayıt belgeleri falan hepsi bende var 😉 eee… ne de olsa tecrübeliyiz artık ….

“Tercih sonuçları ne zaman açıklanacak” için 11 yorum

 1. Selamlar,
  üniversite de güzel bir ilk yıl geçirmişe benziyorsun Burak abi 🙂
  tecrübe konusunda da geliştiğini gözlemliyorum 🙂
  Darısı bizim başımıza diyelim.
  Saygılarımla

 2. iyi tahmin etmişsin gerçektende ama zaten ösym başkanı ünal yarımağan 20 ağustosa kadar sonuçlarıbn açıklanıcağını öss sonuçlarını açıklarken söylemişti ama yinee tşkrler.

 3. @ Aytekinet : Amin kardeşim inşallah o da olur …

  @ Mhmt : Valla iyi bir yıldı çok güzeldi umarım devamı da öyle olur … Umarım siz de yaşarsınız …

  @ Gül : Umarım yerleşirsin istediğin yere …
  @ Eylül o açıklamayı duymadım ben … bilgilendirdiğin için sen de sağol …

 4. ya ben bu sne össye girdm tercih yaptm sonçları bekliorm eer kazanmazsm dershneye gidicem o süre zarfı içnde dershne fiyatlarnda bi oynama olurmu acaba yani fiyatda yükselme veya taksitlerde kısıtlama gibi bilginz varmı ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir