2008 öss-yds tercih sonuçları bu gün açıklanıyor, yorumluyorum

Evet işte öss madurları olan gençlerin bu yaz içindeki en önemli günleri geldi. Bu gün (15 Ağustos 2008) 2008 öss (Öğrenci Süründürme Sınavı) ve yds ( Yabancı Dil Sınavı ) yerleştirme sonuçları açıklanıyor. Şimdi benim bunu neden yazdığım zaten malum ama bir amacımda gerçekten merak, yani sizler (kazananlar) buraya yorum olarak nereyi hangi sıralama ile kazandıklarını yazarlarsa benim kendi içimde yaptığım değerlendirmelere katkıda bulunacaksınız, hem gerekli yorumları yaparım hem de ben de mutlu olurum. Biliyorsunuz geçen sene çok çektim bende…

 Kendi kendimize sormuştuk “Tercih sonuçları ne zaman açıklanacak” diye. Orda tahminlere dayanarak 15-20 ağustos arasında değiştim, hatta geçen sene 16 ağustosta açıklanmıştı ve ben yine o günde bekliyordum ama ösym erken davrandı ve 5 ağustosta açıklayacağını dün (14 Ağustos 2008) sayfasında resmi olarak duyurdu.
Peki gelelim sizin buraya geliş nedeninize yani tercih sonuçlarına nerden bakacağınıza. Her sene olduğu gibi bu sene de ösym sayfaları aşırı yoğnluktan dolayı kilitlenecek hatta çökecek ama siz erken davranırsanız ve tam 9.30 da bakarsanız hiç sorunsuz bakabilirsiniz hatta il 3-4 dakika bile kapanacağını sanmıyorum, işte o saatten sonra (9.34’den sonra) öğlen saatlerine kadar bakamayacaksınız …

İşte geldik can alıcı noktaya …
Öss yerleştirme sonuçlarına aşağıda vereceğim linklere direk tıklayarak ulaşabilirsiniz. Bakın sonuçlarınızı yazmayı unutmayın lütfen (:
Bu sblog sayfasından mutlu ayrılmanız dileğiyle …

http://osys.osym.gov.tr   —   http://osys2008.osym.gov.tr

 

“2008 öss-yds tercih sonuçları bu gün açıklanıyor, yorumluyorum” için 8 yorum

 1. öss yerleştirme sonuc sayfam acılmıyor..” T.C. Kimlik Numarası kayıtlar arasında bulunamadı. T.C. Kimlik Numaranızı kontrol ediniz” yerlesemedim mi yani ? ama basarısız yazması gerekmiyor mu ?tc kimlik numaramı dogru yazıyorum..

 2. @ Melisa : yani orda da söylenen gibi tc no yanlış yazmışsındır, heycandandır olabilir…
  bir de eğer sen eminsen sayfadan da sorun olabilir …
  eğer kendinden eminsen aşağıdaki iletişim adeslerini kullanabilirsin…

  Ösym iletişim

  Telefon: 90(312) 298 80 50 (Çok Hatlı Santral)
  Faks: 90(312) 298 85 30
  e-posta: osym@osym.gov.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir