Facebook Türkçe oldu

Evet arkadaşlar başlıkta yazılan yalan değil gerçek. Facebook artık Türkçe. Açıldığından beri herkesin Türkçe kullanmak için çabaladığı facebook bu gece saat 1 (01.00) gibi Türkçe arayüzünü kullanıma açtı.
Daha önceleri eklentiler ve uygulamalar ile az da olsa Türkçe kullanıyorduk kendi panelimizi ama artık tamamen Türkçe olması çok güzel bir şey . Yani bu konuda fazla bir şey yazmayacam nasıl olsa amaç bunu duyurmak ve ben de duyurdum 🙂 İnanmayanlar www.facebook.com adresini tıklayarak bakabilir.
Benim söylemek istediğim şey biraz farklı ama … 

Şimdi youtube nin 5 mayıstan beri kapalı olduğunu hepimiz biliyoruz. Ve açılması için de türkçe dil seçeneğinin eklenmesinin bir de türkiye de bir ofis açmasının gerektiğinide duymayan yoktur herhalde.
Yani açıkçası demek istediğim facebook da bu sansürlerden payını almamak için bu dil seçeneğini eklemiş olabilir ! Sonuç olarak orda da gruplar açılıp insanlar hakkında yorumlar yapılabiliyor ve tabiki şikayetler sonucu kapatılma potansiyeline sahip bir yer …

Neyse ne olmuş nasıl olmuşsa facebook yeni tasarım çalışmalarıyla beraber Türkçe dilini de eklemiş. Artık facebook denen güzel icadı Türkçe olarak kullanabileceksiniz. Kullanabileceksiniz diyorum çünkü benim facebook’um zaten türkçeydi 😀 . Hayırlı ugurlu olsun.
tr.facebook.com ve ya www.facebook.com adreslerinden Türkçe halini kullanabilirsiniz…

“Facebook Türkçe oldu” için 5 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir