Facebook paralı olacak mesajları – Facebook kandırmacaları

Facebook artık Türkçe

Evet bu gün üst üste iki tane facebook mesajı aldım. Bir tanesi arkadaşım olan bir kişisen gelmişti ama diğeri hiç tanımadığım ve arkdaş listemde olmayan birinden. Her iki mesajda aynıydı. Mesaj, son yıllarda msn için gelen “msn paralı olacak” mesajları türündeydi.  Msn de bunu yapanlar toplu mail için gönderenlerin msn adreslerini alırlardı yani bunu o yüzden ayarlamışlardı, facebook da neden yapaıldığını ilk önce anlamadım. Sonra meajın üst kısmında gönderenlerin kullanıcı adlarının yer aldığını gördüm. Yani bu da msn den gönderilen mesajlar gibi kişileri almak amacıyla yapılan bir şeydi…    

Şimdi şöyle bir ayrıntıya dikkatinizi çekmek istiyorum. Facebook 22 Ağustos 2008 tarihinde Türkçe oldu evet bu mesajlarda bana bu gün yani 29 Ağustos 2008 tarihinde gelmeye başladı ve gelmeye de devam edecekler. Yani facebook türkçe olduğu gibi hemen kurnazlar harekete geçtiler. Zaten içi dışına çıkmış olan facebook un artık tamamen tadını kaçıracaklar. Anlamıyorum ki insanlar bu tür şeylerden ne zevk alıyorlar. (Tabi işin zevk boyutu değil para boyutu önemli) Gelen mesajlar aşağıda aynen yazıyor. Lütfen bu tür mesajları göndermeyin arkadaşlar.

Tüm Facebook kullanıcılarının dikkatine:
Facebook son zamanlarda aşırı derecede kalabalıklaştı. Birçok kullanıcı Facebook’un yavaşlamasından şikayetçi. Kayıtların gösterdiğine göre bunun sebebi çok fazla aktif olmayan kullanıcı olması. Öte yandan çok fazla yeni Facebook kullanıcısı var. Biz bu mesajı, kullanıcıların aktif olup olmadığını bulmak için çevrenize gönderiyoruz. Eğer aktif kullanıcı iseniz lütfen 15 kişiye bu mesajı kopyala+yapıştır yapın (yani gönderin diyor).

Bu mesajı 2 hafta içinde göndermeyenler, yeterli boş alan açılabilmesi için tereddütsüz silinecektir.
Eğer Facebook hâlâ çok kalabalık olursa kibarca bir parça bağış isteyeceğiz (ödemeli yapacaklar kelekler). Fakat bu mesajı tüm arkadaşlarınıza gönderdiğinizde bize kimlerin aktif kullanıcı olduğunu gösterecek ve üyeliğiniz silinmeyecektir.

Facebook kurucusu
Mark Zuckerberg

Hem de bu kadar ciddi yazılmış 😀 …

2010 yılı güncellemesi: Bu gün 2008 yılında yazdığım yukarıdaki yazıya çok fazla giriş olduğunu fark ettim ve araştırdım. Facebook üzerinden gruplar kurulmuş ve insanları kandırmaya devam ediyorlarmış. Aradan geçen yıllara rağmen hiç bir şey değişmemiş. Bu değişmeyen şeylerden biri de şu anda facebook’un paralı olacağı ile ilgili bir konunun gündemde olmamasıdır. Tekrar söylüyorum bu tür mesajları/grupları dikkate almayın!

“Facebook paralı olacak mesajları – Facebook kandırmacaları” için 8 yorum

  1. Abicim 50 tane gelen kutusunda msj oluyo her sabah neymiş facebook paralı olcakmış ya türklerin uydurması yok böle bi olay msn de 3 yıldır paralı olcak nerde bu msjı ortalığa salan arkadaşa sesleniyorum “sansür :)”

  2. Vay vay vay teh teh teh, ne naparlı olacak ziyaretçi/sayfa gösterimi arttıkça ne paalar vuruyor var ya. Son günlerde sık takılıyorum hele ki Çete Savaşları denilen merette aldatıcı manyak reklamlar var, hadi ordan 😉

  3. Yazık ya. Bir avuç gereksiz insanın gereksiz kuruntusu diyorum. İnternette acemi olan insanları bu şekilde rahatça dolandırabiliyorlar. Burada görev birazda biz blog yazarlarına düşüyor. İnternet kullanıcılarını bilinçlendirmek amaçlı bu şekilde yazılarla bu tür saçmalıkların önüne geçebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir