11 Ayın Sultanı – Sahura Kadar Açığız

Yine geldi 11 ayın Sultanı. Geçen sene de yazın sonlarına gelmişti ama Kocaeli’de olduğum ve orda da nem olduğu için hiç zorlanmamıştım.  
Bu yaz aylarının kavurucu sıcaklarında Allah bize yardım ederde bu mübarek ayı yine rahat ve huzurlu, günahlarımızdan arınmış olarak bitiririz.
Bu gün herkes her yerde Ramazan ayını konuşuyordu. Ona hazırlık yapılıyordu her yer bayram yeri gibiydi. Öyle olması da gerekiyor zaten. Böyle hayırlı bir Aya o şekilde hazırlanmak lazım.

Şu anda saat geceyarısı 01.06  Batman için sahur vaktine neredeyse 3 saat var. Ben de sahuru yapana kadar buralarda durmayı düşünüyorum. Aslında Ramazan ayına özel “SAHURA KADAR AÇIĞIZ” diye bir yazı da yazmak lazım 🙂 çünkü buralarda internet kafeler (!) ve fırınlar camlarına duvarlarına bu yazıları asıyorlar.
Bakalım bu ay nasıl geçecek ve bayrama nasıl yetişecez.

Yüce Allah’ın bu ayda günahlarımızı af, dualarımızı kabul etmesi dileğiyle.
Önemli not: Bu Burak arkdaşınızı da dualarınızda unutmaz yer verirseniz çok sevinirim 😀

HAYIRLI RAMAZANLAR

“11 Ayın Sultanı – Sahura Kadar Açığız” için 12 yorum

  1. Ramazanın lezzetli sofralarını çok özlemişim doğrusu 🙂 İstanbul’un sıcak havasına rağmen hoşgeldin Ramazan… Hepimize hayırlı olması ve bereket getirmesi dileğiyle…

  2. biraderim bikeresinde çok iyi hatırlıyorum,lise 1’deyim bizim mahallede internet cafe sahura kadar açıktı bende hemen hemen her zman soluğu orada alıyor ve C.S.(Counter Strike) grubu kurup da CS çeviriyorduk,özlüyorum be o günleri,AH NERDE O ESKİ RAMAZANLAR !!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir