Dünyanın sonu simulasyonu – Dünyaya meteor çarparsa

…Ve sonunda başardım. Videoyu buldum, indirdim bir başka yere yükledim. Sakın bunda ne var demeyin 3 yıl önce youtube’de görüpte yayınladığım bir video bu. “Dünyanın sonu” ile ilgili çok güzel bir simulasyon. Ve bu videoyu youtube gibi bir çok sitede aradım, buldum ama bir türlü indiremedim tabi en sonunda izlesene.com da bulup bir şekilde indirdim. Sonra bunu kaliteli sağlam bir yereyüklemek gerekiyor tabi, bende hemen vimeo‘yu açıp yükledim. Upload kısa sürdü ama videonun yayınlanma süresi 150 dk. olunca bayağı bir beklemek zorunda kaldım. Evet videoyu upload ettikten tam 4 saat sonra sizlerle paylaşabiliyorum. Tabi bununla beraber bir de “3. dünya savaşı olursa nasıl olur” bunu anlatan bir başka videoyu da aynı aşamlardan beraber geçirdim ve onu da ekliyorum. Bu 4 saatlik süreçte bir Şebnem Ferah şarkısı ekledim bobiler.örg de 21 sayfayı ayrıntılı inceleyerek gezdim bol bol güldüm, asıl TEAkolik olduğumu kanıtladım (saat 4 te 4 bardak çay içtim 🙂 ), yazdik.com için bir yazı konusu buldum ama uykusuzluktan yazamadım… 
Gördüğünüz gibi gerçekten çok uğraştım ve umuyorum ki beğenirsiniz… 

Dünyaya Meteor çarparsa ne olur videosu :


Dünyanın sonu – Meteor Çarpması from Burak Budak on Vimeo.
Keşke videoda çince/japonca söylenenlerin de ne anlama geldiğini bilseydik o zaman çok daha anlamlı olurdu…

3. Dünya savaşı çıktığında dünyanın ne hale geleceğinin cevabı.


3. dünya savaşı simulasyonu from Burak Budak on Vimeo.
Gerçekten ürkütücü …

“Dünyanın sonu simulasyonu – Dünyaya meteor çarparsa” için 4 yorum

  1. Videolar ilginçmiş.
    Aslında video sitelerinden video indirmek o kadar da zor değil. Videolar çalıştırılırken arkaplanda tarayıcının önbellek klasörlerine indirilyor. Buradan dosyayı indirdiğin tarihe bakarak bilgisayarına inen dosyayı bulabilir ve uzantısını .flv olarak değiştirirsen videoyu FLVPlayer gibi yazılımlarla izleyebilirsin. Ayrıca çoğu video yükleme sitesi de bu formatta videoları kabul etmektedir.
    Örneğin Opera’da bu videoyu indirmek için şu klasöre gidilmeli:
    C:\Documents and Settings\Kullanici_Adi\Local Settings\Application Data\Opera\Opera\profile\cache4
    Burada inen video dosyası opr012AB gibi bir adda saklanır. Simgeleri tarih sırasına göre yerleştirerek son indirdiğin büyük boyutlu dosyayı bulup masaüstüne kopyalaman ve uzantısını .flv olarak eklemek yeterli.

  2. Mantar bulutlarının korkunçluğu, olabileceklerin boyutunu çok net açıklıyor. Aklıma Jericho dizisi geldi bir an. ABD yi vuran nükleer bombalar 20 küsür eyaleti yok etmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir