Blogger Türkiyeden engellenmiş

Evet uzun zaman internete girmemek şok etkisi yaratıyormuş. Çünkü her ara verdikten sonra bir sitenin engellendiği haberleri mailleri ile şok oluyorum. Bu ay ki kapatılma menümüzde blogger/blogspot var.
Diyarbakır mahkemesi tarafından kapatılan blogger ve blogspot uzantılı domainler neden engellenmiş hala bilinmiyor. Dolayısıyla ne zaman açılacağı ya da açılacağı hakkında da bir bilgi yok. Büyük ihtimalle wordpress in kapatılması gibi bir neden vardır. Çünkü artık site kapatmak çocuk oyuncağı !?
Bu kapatmanın tek iyi yönü domain yönlendirilmeli adreslerin kapatılamamış olması. Tabi bu ne kadar iyi olabilir bu size kalmış bir şey çünkü dünyanın en çok kullanılan blog sistemlerinden biri engellenmiş ve sadece türkiyede milyonlarca kullanıcı var …

Yasaklar ile dolu bir ülkeye alışıyoruz diyecek bir söz bulamıyorum …
Facebook da Blogger/blogspot yasağı kalksın diye gurup açılmış ordan belki sesimizi duyurabiliriz …

“Blogger Türkiyeden engellenmiş” için 4 yorum

  1. Kapatsınlar bize ne!

    Bize soran yok ki zaten. Biz Türk vatandaşı değiliz. Bizim hakkımızda en iyi kararı “onlar” verebilir sadece..

    Bu zihniyetten nefret ediyorum!

  2. Ne dense az aslında fakat benim bir önerim var! Komple internet erişimini yasaklayalım olsun bitsin! Alıştık zaten görmeden duymadan bilmeden bişeyleri yaşamaya. Adamlar Atamıza hakaret eden videoları yayınlıyor bütün dünya seyredebiliyor güzelim ülkemde o siteye erişim engelleniyor! Ceza kime veriliyor bu noktada!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir