Baba Vanga (Vanga nine) kimdir, ne diyor !

Son günlerde bir kahin, kehanet furyasıdır almış başını gidiyor. Tüm bunların nedeni tabi ki de tüm dünyayı etkileyen Obama’nın başkan olmasıdır. Ben Obama hakkında yazmayı düşündüm ama tüm dünya o kadar çok yazdı o kadar çok konuştu ki yazabilecek, yrumlanabilecek bi şey kalmadı.
Neyse asıl konu Obama’nın başkan olmasından önce ve sonra ortaya atılan kehanetlerdi. Daha öncede duyduğum “baba vanga” adlı bulgar kahin Obama’nın başkan olacağını 18 yıl önce tahmin etmiş(miş). Ve şu anda Obama başkan olduğu için de 1996 yılında ölen kahnin bir diğer kehaneti ortaya atılıyor. Kehanet şu şekilde “Abd nin 44. başkanı siyahi olacak, bu Amerika’nın gördüğü son lider olacak. Çünkü lider başa gelikten kısa bir süre sonra ülke büyük bir ekonomik krize girecek. Kuzey ve güney eyaletler arasında anlaşmazlık çıkacak. Endonezya karışacak. Tüm bunlar Üçüncü Dünya Savaşı’nı başlatacak… Üçüncü Dünya Savaşı’nda ilk kez atom bombası kullanılacak”. 

Evet işte bunların hepsi bu kahin tarafından 18 yıl önce söylenmiş. Ben fazla inanmıyorum ama olmayacak bir şey de değil. Çünkü yazılanlara göre kehanetleri çok olan bu kahinin neredeyse kehanetlerinin %80 i gerçekleşmiş. (örn: ikiz kulelerin yıklılması)

İşte böyle bir şey. Birçok lider zamanında ondan akıl almış ve çok tanınan biriymiş.
Baba Vanga hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayın.

“Baba Vanga (Vanga nine) kimdir, ne diyor !” için 21 yorum

 1. ben aslında böyle şeylere pek fazla inanmam ama bu kadar tesadüf olmaz hayattada imkansız die bişeyde olmaz ben yavaş yavaş inanmaya başlıyorum ALLAH sonumuzu hayırlara çıkarırı inşallah ama böyle giderse pek hayırlı deyil gibi durumuyo sonumuz ..(yorum yazma hakkını verdiğiniz için teşekkür ederim)

 2. Zamanında Hitler de Baba Vanga’yı ziyaret etmiş. Tabi yanından ayrılırken pek bir sinirliymiş. 😀 Herhalde Vanga tüm planlarının altüst olacağını söyledi. 😀
  KGB ajanları falan da ara sıra ziyaret ediyorlarmış bu kdını.
  Bulgar hükümeti de kadının bütün kehanetlerini arşivlettiriyormuş zamanında. Benim merak ettiğim bugüne kadar hiç başka kehaneti yokmuydu kadının da Obama’nın başkan olmasından sonra bu kehaneti açıklandı. Daha önceden neden böyle kehanetleri duyurulmuyordu.

 3. @ Büşra : Sonumuz pek hayırlı değil bunu herkes biliyor ama bu bana inandırıcı gelmedi 🙂

  @ Ferhad : Ben de onu merak ediyorum neden önceden değil de şimdi …

 4. Bu kehanetlerin yanı sıra. Arşivlerinden bir kitap oluşturulmuş diye duydum. Kendisine gelen ziyaretçileri de gözleri kör olmasına rağmen biliyormuş. Mesela “Dışarıda bekleyen çocuklu bir kadın var. Onu önce içeri alın” gibisinden şeyleri de biliyormuş.

 5. ALLAH peygamberlerine bile kıyamet gününün zamanını sölememiş . bildiğimiz bir tek şey akşam ezan vaktinde kıyametin kopacağı şu şu tarihte kıyamet kopacak töbe haşa allahmısın derler insana . ve son din bizim dinimizdir son peygamber bizim peygamberimizdir. s.a.s. yeni bir din gelecek diye kehanette bulunmuş ben müslümanım diyen birisi bu kadına inanmaz inanırsada kafir olur.

 6. ali yazmış. AMA –
  Herşeyi allaha bağlamayın. Ben inanıyorum ve kafir değilim sen beni yada diğer inananları sözlerinle itham edemezsin senin bizim dinimizi sorgulamak hakkın değil.
  Kimsenin değil beni tek sorgulayacak olan allahtır ki. oda bu kadına inandım diye beni dinden çıkartacak değildir.
  Bence siz ve sizin gibi bir kaç insan daha var özellikle internet aleminde bi takım şeyleri duyurmaya çalışan ve din üzerinden asıp kesip yargılayan daha dikkat edin. kendinize .

  Son olarak ta yalnız burada okuduğun yazıyla ilgili ahkam kesmeyi bırak bir konuda söz sahibi olacaksan o konu üzerinde gerçekten konuşup tartışabilecek bilgiye sahip olacaksın.Vangeliya Pandeva yı senin bildiğin kadarıyla baba vangayı biraz daha araştır kehanetlerini gerçekleşenleri ve gerçekleşebilecekleri tekrar yaz.

  Teşekkürler..

 7. kehanetlerinde kıyamet kopacak diye bişey yokki. yeni din konusuna gelirsek insanların kendi çıkardığı birşey olabilir. illaki ilahi olcak diye birşey yok. ayrıcada ben pek sıcak bakmıyorum bu kehanet olayına. islamdaki havas gibi bişey olabilir (cinlerle irtibat) ama gelecek bilgisi biraz garip geliyo.

 8. ALLAH akil versin Allah hepinise göz kulak akil hatta beyin vermis ALLAH, tan baska ne olacagini bilemez – 2001 yilinda amerika,daki ikiz kule bir ingiliz banker tarfindan 100 yiligina kiralandi ve o banker o ikiz kule yi 1 millar dollar,a sigortaladi bu bir amerikan oyunu bunu bile bile yaptilar Dünyada dusman kim Islam ülkesi Nostradamus dediki 2000 yili Dunya sonu Arkadas,lar aradan 10 yil gecti ne oldu simdi yeni bir kitap cikti Norstradamus 2012 yilda dunyanin sonu adli bir kitap bosverin be Arkadaslar birde Vanga Nine cikti diyorki 2010 kasim ayinda Savas olacak ve 4 yil sürecek Arkadaslar TÜRKIYE BIR BAKIN israel 1950 yilnda geldi simdi kafa tutuyor Almanya her yil 5 milyar Euro ödüyor niye yahudi katliyami yapti diye simdi Türkiye yi diyorlar ki Ermeni katliyami yapmiz be Kansiz Canaklallede kac sehit var ona kimse bakmiyor ARKADASLAR SIMDI DERSINIZ BU NE DIYOR BEN TÜRKIYEMI SEVIYORUM ATAM.MI SEVIYORUM BEN BUNU SÖYLÜYORÜM TÜRKIYEDE BIR SAVAS CIKSIN KENDIMI VATANIM ICIN BAYRAGIM ICIN ATAM GITMEYEN SEREFSIZDIR VE KANSIZDIR
  Arkadaslar simdi bana gelelim ben Avrupa,da yasiyorum benim Türkce yazmam okadar iyi deyil simdiden özür

  BANA TÜRKIYE NE BEKLIYOR DIYE SORACAKSANIZ ARKADASLAR BUNA HAZIR OLUN ERKEN SECIM VE HANGI PARTIYE OY VERECEGINIZE IYI DÜSÜNÜN YOK BUNU YAPACAM YOK BUNU ALACAM BIZ AVRUPA,YA GIRECEGIZ ARKADASLAR AVRUPA 24 ÜLKEDEN OLUSYOR HEPSI KATOLIK VE HIRISTIYAN BIR ÜLKE AVRUPA YÖNETEN FRANZA VE ALMANYA NÜFÜS OLARAK BIRDE TÜRKIYE BAKALIM TÜRKIYE NÜFÜS OLARAK 75 MILLON YANI TÜRKIYE AVRUPAYA GIRESE TÜRKIYE AVRUPAYI YÖNETIYOR ARAZI YÖNDEN NUFÜS YÖNDEN ARTI AVRUPA ÜYE SI TAMMAN OLÜRSA TOPLAM 245 millar euro para geliyor onu Avrupa birligi verecek türkiye kalgildirlimazi icin

  SLM

 9. arkadaşlar slm.burada yazan arkadaşlar(inananlar veya inanmayanlar)birşekilde olayı allah’a bağlamışsınız.ancak sonumuzu görmek için illaki kahin olmak gerekmiyo.bunca artan nüfus ve azalan kaynakların sonunda insanların birbirine düşecekleri açıktır.Einstein ” 3. dünya savaşını bilmem ama 4. dünya savaşı taş ve sopayla olacak ” derken kehanette mi bulundu.hayır;görünen köy uzak değildir. k.i.b.

 10. Önemli olan bizim sonumuz değil mi? Biz öldükten sonra savaş çıkmış, başka birşey olmuş ne önemi var? ayrıca yakın zamanda dünya savaşı çıkacağını bilmek için kahin olmaya gerek yok değil mi?

 11. Merhaba Arkadaşlar;
  Bu konuyla alakalı sorun kahinin ne dediği değil biz insanların gelecek fobisi konuyu açmam gerekirse biz insanlar hep gelecekle alakalı yatırım ve hesaplar yaptığımız için bu konuda yorum duyduğumuzda pür dikkat kesiliriz mesela vanganın kahanetlerini okurken hep tarihlerine bakıp yaşımı hesapladım sebebi acaba o zamana kadar yaşarmıyım diye sonra kendimi sorguladım eğer vanga haklıysa bugüne kadar doğru kabul ettiklerim kocaman birer yalan (örnek:1-islam dinin son din olduğu.2-İnsanların cennet ve cehenneme gideceği.vs.vs.vs. Saymakla bitiremem)eğer vangaya inanırsam geçmişimi inanmazsam gelecekte yanacak sanılan olayları hiçe saymamlazım gelir.

 12. bence boyle bursey olmaz sadece tek gercegi allah bilir.bazilarini sallayip tutturmus olabilir bende atarim tutar lakin dogru olabilir diye degerlendirirsek turkiye bu savastan alninin akiyla cikar gibime geliyor cunku dedigine gore 2043 te bir musluman devlet avrupaya hakim olacakmis ve bende bunu turkiye olarak dusunuyorum. tarih her zaman tekrarlar bence turkler tekrardan eski turkluk gucune kavusacak.bu seylerde inanmadigim iki sey : yeni bir din gelmesi ve kiyamet koptuktan sonra insanlarin yasamasi. NOT : goreceksiniz hicbiri tutmayacak 😀 😀

 13. ben vanganın bi çok haberini okudum yaşamını araştırdım yaşadığı ve tahmin ettiği şeyler gerçekten ilginç.. bu kadar tesadüf olamaz dedirten şeyler.. eğer bu insan sallamış olsaydı önceden tahmin ettiği şeyler şimdi bir bir ortaya çıkmazdı.. bildiği şeylerde hani görünen şeyler değil mesela ikiz kulelere uçak çarpacağını önceden kim tahmin ediyordu ki.. bu yüzden vanganın gelecek hakkındaki her görüşü çıkmasa bile 3. dünya savaşı da dahil çoğuna katılıyorum..

 14. YORUMUNUZU BEKLİYORUM!!!
  Yakında Amerika ve İsrail işbirliği yaparak İran’ı vuracak. İran, kimyasal silah üretmeyi başarabilecek. Bunu İsrail üzerinde kulanamayacağının bilinciyle Avrupa’daki Yahudi lobisini hedef göstererek Avrupa’ya bombasını atacak. Türkiye’nin kafasının en çok karışacağı yıl 2011′dir. Türkiye, bölgesinde yenemeyeceği tek iki ülke olan Rusya ve İran ile ilgili siyasi ve önemli bir karar almak zorunda kalacak. Rusya, kesinlikle İran’a yardımda bulunmayacak ve silah satışı yapmaya bakacaktır. Türkiye, İran’ın karşısında yer almayacak ama eğer yapabilirse, PKK bahanesini kullanarak İran karşısında tarafsızlığını ilan edecektir. Başaramaz ise İranla aynı cephede bulunacaktır. Bütün bu gelişmeler esnasında Mısır hariç Arap camiası bölge siyasetinden adeta “Bana dokunmayan yılan bin yaşasın” diyerek sıvışacaktır. Mısır, 1950′lerde Nasır yönetimi ila İsrail ile arasında oluşturduğu tampon bölgesini korumak için gayret gösterecek ve Türkiye’nin de tarafsız olması ile ilgili çalışmalar yapacak. Amerika ile ilgili bilgi vermeyeceğim fakat şöyle bahsedeyim. Amerika ile ilgili sürpriz bir gelişme yaşanacak. Türkiye’nin ABD ile ilişkilerini gözden geçirmesi gereksinimi diye birşey söz konusu bile olmayacak. Rusya ekonomisinde iyileşmeler olurken Çin ekonomik gücüne güç katacak. Bu dönemde(3. Dünya Savaşı) Amerika iç çalkantılar yaşarken silah satışlarında da Rusya kadar başarılı olamayacak. İsrail ve Amerikan yapımı uçaklarda kilitlenmeler meydana gelecek. Hindistan Trürkiye’ye askeri jet uçağı satmayı teklif edecek. Genel olarak şöyle birşey söylememiz de mümkündür: Batı Avrupa’da siyasi, ekonomik, toplumsal sorunlar boy gösterirken Doğu Avrupa yeni demokrasilerinde ulusal devletlerde güçlenmeler olacak. Bulgaristan, Romanya, Moldova, Ukraynagibi ülkeler ulusal bağlarını sağlamlaştıracak. Tüm Avrupa’da hastalıklar nedeni ile en az ölüm yaşanacak ülke Belarus olarak görünüyor. Bu ülkenin de yönetim sistemi sağlamlaşacak ve bu ülke aynı zamanda Vanga’nın komünizmin tekrar gelmesiyle ilgili olarak söyledikleriyle ilgili olarak daha ileriki yıllarda örnek alınacak sistem olarak ön plana çıkacak. Kıbrıs ile ilgili bir bilgi verelim. İlgilenenler olabilir diye. Kıbrıs birleşiyor. İsrail’e yardım için Yunanistan’ı kullanmayı düşünen Amerika yanında, bundan en çok Güney Kıbrıs’taki Rum yönetimi korkacak ve Yunanistan’a kafa tutacak. Akabinde Kuzey Kıbrıs ile müzakerelere başlayacak.
  Not: Yukarıdaki yazdıklarım tümüyle bir hayal ürünüdür. Sadece kehanet yapma duygusunu tatmak amacı ile yazdım. O yüzden hiç panik yapmayın.

 15. ALLAH ALLAH! bu kadın nerden biliyo bunların aynen yılı yılına olacağını bikeri kıyamet gününü ALLAH ‘ (c.c) tan başka hiç bir varlık bilemez sadece bildiğimiz kadarıyla akşam zamanı kıyamet kopacağı yani açıkçası bu kadın galiba bunları ….. den uyduruyor.

 16. arkadaşlar kadının attığı falan yok aynı atatürk gibi öngörülü yani bi taktiği planı var örneğin falanca devlet şimdiden krizdeyse ertesi gün olmıcak falan filan ayrıca müslüman bir devletin avrupayı alacağı bence doğru hatta türkiye bile alabilr çnkü biz avrupa birliğine girersek avrupayı 10 yıla kalmaz türkleştirirz her delikanlı kendine yabancı karı alır sonra hop türkleştiler cidden bu bir politika 😀 geçen günde kurtlar vadisi pusunun reklamında 2023te türkiye bütün dünyaya hükmedicek diyolardı bence de çnkü avrupa bizim olduktan sonra müslüman devletlerle de birleşirsek yavaş yavaş büyür amerikayı yok ederiz…

 17. karının biraz attığı doğrudur AMA amerika devletine dair söyledikleri hep tutmuştur bence hiç önemsenmemesi yerine amerika ile ilgili söyledikleri üzerinde durulmalıdır (11 eylül saldırısı ve obamayı) bilmek atıpta tutturulacak birşey deyildir zaten! yakında ekonomik kriz geldi denecek ve amerika çökecek demiş buda aslında beklenen bir şey amerika battık diyerek israili en güçlü devlet yapmak isteyecek ama bu tamda istediği gibi olmaycak (elbette en doğrusunu Allah bilir) şimdi bazıları diyecekki amerika kendine kriz getirip israili neden süper güç yapsın ki? cevap basit tüm dünyayı ele geçirmek için (orası kudüs orası İsanın geri döneceği yer orası deccalin peygamberim diyeceği yer) konu nerden nereye geliyor ama dediğim gibi bu kadının amerika hakkında dedikleri ciddiye alınmalı dedikleri olmuş yakında olabilecek olaylarıda söylemiş…En doğrusunu Allah bilir..Saygılarr…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir