Paypal artık Türkçe

Evet sevgili internet kullanıcıları, tüm dünyanın online alış-veriş ve diğer para gerektiren işlemlerinde kullandığı Paypal artık Türkçe. Her zaman kullanmak istediğim bir sistem olan paypal sayesinde artık kredi kartı ile online dolandırılma diye bir şey kalacağını sanmıyorum çünkü Paypal genel olarak kredi kartı ve banka hesap numaranızı açıklamadan ödeme yapıp alabileceğiniz muhteşem bir sistem. İnternet ile iç içe olanlar, online alış-veriş yapanlar zaten yıllardır bu sistemi kullanıyordu ama türkçe olmadığı için bir çok kullanıcı bu hizmeti rahat kullanamıyordu, bundan sonra atık herkes rahatlıkla kullanabilecek. 

Şu anda sistemi izlerken tasarım sadelik falan hepsi çok iyi ama yeni çevirdiklerinden olsa gerek hala bir çok yerde tam çeviri yapılmamış, özellikle kullanıcıların sorularını yanıtlayan yardım merkesi hala ingilizce, eğer bu da halledilirse Türkiye de online alış-veriş de yeni bir dönem başlıyor diyebiliriz …

Bu hem online dolandırıcılığa bir darbe niteliğinde olacak hem de insanların online alış-verişe olan önyargısını kıracak. Benim babam bile bir işlem yaparken “Ya site sahteyse, ya dolandırılırsak” diye korku içinde işlemlerini yapıyor, hatta bazen yapmıyor 🙂 ama paypal gibi büyük ve güvenilirliği dünya çapında kanıtlanmış bir sistem ile artık bu sorunlarda ortadan kalkacaktır.
Bunun sadece kullnıcıların yararına olduğunu düşmeyin, online alış-verişlerde kazanan bankaların bunu pek seveceklerini sanmıyorum çünkü artık direk kredi kartı kullanılmadan işlem yapılacağından onların pek işine geleceğini sanmıyorum. Bu da bankalar ve paypal arası rekabete dönüşebilir, tabi bu da yine bizim yararımıza olur 🙂
Bakalım bunları epsini bize zaman gösterecektir. Şimdilik Türkçe Paypal’ın tadını çıkaralım…

“Paypal artık Türkçe” için 2 yorum

  1. @İbrahim: Blogumun 11 aylık arşivi malesef elimizde olmayan nedenlerden dolayı silindi. Bu yazı da “Burak tarafından, 24 Kas 2008 tarihinde, 16:24 pm sularında yazıldı. ” Yani eski bir haber.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir