Siteler hakkında ansiklopedi

Siteler hakkında adı ile yayına başlayan bir site ansiklopedisi hayata geçirilmiş. Bir şekilde reklam yapmak istiyorlar ve bunun için bloglara başvurmuşlar. İletişim kısmından her blog yazarına gönderdikleri mailler var. Ve bloglarımızda sitelerinden bahsetmemizi istiyorlar. Aslında yöntem yanlış ama yine de yaptıkları sistem güzel olduğu için yayınlamaya karar verdim. Umarım başarılı olurlar. Gönderdikleri mail aynen aşağıda…

Biliyorum, ikinci kez gönderiyorum. Ancak sitenizi sevdiğim için.

Her web sitesi için bir wiki makalesi oluşturduğumuz bir sitemiz var. Özgür kaynak felsefesine uygun olarak bu wikiler değiştirilebiliyor, bilgi paylaşımı yapılabiliyor. Yine her web sitesi hakkında tarafsız kaynaklardan istatistikî bilgiler oluşturuyoruz, bu bilgilere de özgürce ulaşılabiliyor.

Adres: www.sitelerhakkinda.com

Bu arada sizin sitenizin de wiki makalesi var.

Site yöneticilerinin gönderdikleri tanıtım metni de şöyle:

Siteler Hakkında, web siteleri hakkında bilgiler veren bir web sitesi ansiklopedisi. Kayıtlı her site için bir wiki makalesi oluşturuyor. Wiki makalesi ilk oluştuğunda otomatik olarak site hakkında temel bilgiler yazılıyor, çeşitli istatistik bilgileri içeren kütük bilgileri derleniyor.

Ancak sadece bu otomatik bilgilerle yetinmeyebiliyorsunuz. Sitedeki wiki makaleleri wikinin anlamına uygun olarak özgürce kullanıcılar tarafından değiştirilebiliyorlar. Bu şekilde, siz de bilginizi bir wiki sayfasını düzenleyerek diğer insanlarla paylaşabiliyorsunuz. Güvenlik amacıyla yapılan her değişikliğin bir kaydı tutuluyor, gerektiği takdirde geçmiş sürümler kolayca yüklenebiliyor.

“Siteler Hakkında” kolayca Türk internet kullanıcılarının web siteleri hakkındaki bilgilerini hep birlikte yazdığı bir ansiklopediye benzetilebilir. Site adresi ve örnek wiki makaleleri için aşağıdaki adreslere bakabilirsiniz:

– www.sitelerhakkinda.com

– www.sitelerhakkinda.com/ilef.ankara.edu.tr

– www.sitelerhakkinda.com/google.com.tr

Sonuç olarak siteler hakkında öğrenmek istediğiniz şeyler, kendi siteniz hakkında paylaşmak isteğiniz şeyler için www.sitelerhakkinda.com adresini kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir