Yurtiçi kargo şubesinin ilgisiz ve bilgisizliği

Bugün Yurtiçi kargo anneler günü kampanyası çerçevesinde anneme hediye göndermeye gittim. (İzmit-Barış şubesi) Reklamlarda cuma gününe kadar getirilen kargoların pazar gününe özel olarak ulaştırılacağı söyleniyordu. Gittim ve bana “bir gün önce gelmeniz gerekirdi” dediler. Bunun nedeni ise gönderilen kargo mesafesinin fazlalığıymış. Tabi reklamlarda bundan söz edilmemişti. Bu ilk sorun oldu ve orda ki bayan çalışan bana şu öneriyi sundu:

-”444 9999 numarasını ararsanız şikâyetinizi iletebilirsiniz, çünkü haklısınız. Bu hattımız ücretsizdir” dedi.

Ben de haklı olduğum için en azından bir uyarı olması ümidiyle şikâyetimi bildirmek için aradım.

Şikâyetimi güzel bir şekilde bildirdim. Tabi sorun o zaman başladı.

Tam olarak 29 kontörüm gitmişti. Yani bayanın bana ücretsiz dediği şikâyet hattı yüzünden 29 kontörüm gitti. Ben şubeye geri dönüp durumu anlattım. Bana “böyle bir şey olamaz, o numara ücretsizdir” demeye devam ettiler.

İlgili numarayı onlar aradılar ve ücretli olduğunu öğrendiler. Bu konuda gereğinin yapılmasını istedim ama hiç bir şey yapılmadı. Sadece “çalışanları bilgilendiririz” dediler. Bir çözüm önerisi bile sunmadılar. Çok ilgisiz kaldılar ve mağduriyetimle kaldım. Bu konuda bir şeyler yapılmasını istiyorum.

Teşekkürler…

Yukarıda ki metni aynen ŞikâyetVar.com sitesine gönderdim. Çünkü bu gün bir sorunu düzelteyim derken Yurtiçi kargo bir başka soruna neden oldu ve bu gerçekten kötü bir durum. Hem Pazar günü anneme hediyeyi ulaştıramayacağım hem de 29 kontörüm gitti.

Aslına bakarsanız sorun 29 kontör gitmiş olması değil, ortada ki bilgisizlik. Yani 444 ile başlayan tüm numaraların sabit ücrete tabi olduğunu söyleyen bir müşteri hizmetleri temsilcisi var telefonda, yanımda ise bir ofis dolusu çalışan ama onlar da tam tersini söylüyorlar. Yani “bu numara ücretsizdir, sorun sizin hattınızda olabilir“. Gerçekten çok komik bir durum.

Bakalım nasıl bir süreç işleyecek. Şikâyet Var sitesi gerçekten çok güzel işler çıkarıyor bu konuda, bakalım bu soruna da çözüm üretebilecekler mi? Merakla bekliyorum…

“Yurtiçi kargo şubesinin ilgisiz ve bilgisizliği” için 5 yorum

 1. Geri bildirim: Kişisel Blog
 2. yurtiçi kargodan şikayetçiyim.48 saat oldu kargom orta da yok.
  aradım izmir / bergama ya gelecek kargo malatya da ne arıyor…
  inşlhh mağdurum…..

 3. Nişanlım sürpriz olsun diye hepsiburada.com’dan 14 Şubat için hediye sipariş etmiş,
  adresime ben yokken posta geldi ve teslimat anneme yapılmadı, annemle soyadım aynı olmak zorunda mı?. Annemle babam boşanmış olmaz mı??!. Bu nendenle Yurtiçi Kargo’nun tutumunu kınıyorum!!!
  Ayrıca az önce Yurtiçi Kargo Şirinevler şubesine ürünümü teslim alamak için gittim, çünkü kağıtta “nüfuskağıdnızla gelip alınız yazıyordu”, geldim ki ürünümü vermediler,halbuki ürünün şubelerinde olduğunu telefondaki bayan söylemişti. Şubeye gitmeme ragmen ürünü vermemeleri çok şaşırtıcı bir durum.
  Ayrıca pazartesi günü tekrar evime geleceğİni söylediler, ben ki calışıyorum evde olmayacagımı söyledim ama ısrarla ürünü vermediler,” pazartesi evde bekleyin” dediler.
  Yurtiçi Kargo, madem ürünü bana vermeyecektiniz neden üzerinde şubemize gelerek ürünü teslim alabilirsiniz kağıdı bırakıyorsunuz?

  Yurtiçi Kargo’nun şubesine gidebilmek için de 3 TL masraf yaptım nerede kaldı online alışverişin karı?
  Yurtiçi Kargo’dan tüm bu sorularıma cevap istiyorum.

 4. ben bursa-keles te oturuyorum.cumartesi günü kargom istanbuldan teslim edildi.pazartesi-perşembe günleri kelese geliyorlarmış.
  pazartesi geçti.perşembe bugün aradık.orhanelideyiz zaman kalırsa geleceğiz,kalmazsa pazartesi geleceğiz dediler.bu nasıl bir hizmet?madem buraya ulaşmak zor oluyor onlar için.teslim almasınlar o zaman ürünü.niye kabul ediyorlar.bu nasıl ciddiyet?

 5. ben yozgatta ikamet ediyorum. İnternet üzerinden alış veriş yapıyorum. Sürekli yurtiçi kargo ile gönderilen ürünler elime herzaman geç ulaşıyor. Şubeyi aradığım zaman kargonuz araçta bugün elinize ulaşır diyorlar, kargom gelmediği gibi aynı gün başka bir arkadaşın kagosu geldiğinde kendi kargomu sorduğumda bana şubededir dedi telefonla görüştüğümü araçta olduğnu beyan ettiğini anlatınca ozaman şubeye gelin alın dendi. Bu kadar ilgisizlik bu kadar lakayıt olunmaz. Yurt içi kargoyu kınıyoru.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir