Facebook’da isimli profil dönemi başlıyor

Bildiğiniz gibi facebook açıldığından beri “ facebook.com/profile.php?id=582738912&ref=… ” gibi uzantılar ile kişilerin profillerine ulaşabilmesini sağlıyordu. İşte tamamen bu profil uzantısında değişiklik yapmak için yukarıdaki uyarıyı veriyor. Birçok konuda örnek olarak kullandığı twitter ve friendfeed gibi servislerin kullanıcılara “/kullanıcı_adı” şeklinde hizmet verdiğini gören facebook, bundan sonra o tarz hizmet verebilmek için köklü bir değişime gidiyor. Uyarı mesajında da yazığı gibi 13 haziran günü sabah 07:01 itibari ile kullanıcılara profil isimlerini değiştirme hakkı vereceğini söylüyor. Çok erken olması birçok kişi için dezavantaj olacak ama yapabileceğimiz bir şey yok. (: Sabahın köründe kalkıp adımız soyadımız ve ya sadece adımızın uzantılı olduğu adresi almak için yarışacağız.

Yukarıdaki örnekten de anlaşıldığı gibi facebook uzantılarımızı bize sunacağı alternatiflerden seçerek alacağız. Bu alternatifler de kullanıcı isimlerimize göre olacak. Sabah erkenden kalkıp “/burak” ve ya “/burakbudak” uzantılarından birini almam lazım. Bakalım yakalayabilecek miyim? (:

Facebook’un bunu neden daha önce yapmadığı ise aklıma takılan sorulardan sadece bir tanesi. Bakalım zamanla daha neler olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir