Bir Şarkısın Sen Tv Programı

Sonunda okullar tatil oldu ve bende evime kavuştum. Bunun mutluluğu ile beraber maalesef televizyon olayına da girmek zorunda kaldım. Çünkü her an mutlaka açık. İstemeye istemeye bilgisayar ve televizyon ekranı arasında gidip gelip eskiden televizyona harcadığım saatlere acıyorum.

Bu sırada Atv’ de yayınlanmaya başlamış olan “Bir Şarksın Sen” isimli küçük ve güzel sesli çocukların bir şekilde yarıştığı programa denk geldim. Son zamanlarda o kadar saçma sapan yarışma duyar olmuştuk ki açıkçası bu bana iyi geldi. Nedeni ise çocukların yarıştırılması ve ya şarkı yarışması falan olması değil. Tamamen formatta yapılanlar.

Programda Türkiye’nin dört-bir yanından çocuklar geliyor ve eğitimler alarak güzel seslerini sergiliyorlar. Gerçekten harika sesler ve aldıkları eğitimle az da olsa seslerini kullanmayı öğreniyorlar.

Benim ilgimi çeken şey ise çocukların hayran oldukları, sürekli şarkılarını söyledikleri sanatçılar ile bir şekilde buluşturulmaları, sahnede düet yaptırılmaları. Yani farklı bir bakış açısı ile çocukların hayallerini gerçekleştirmeleri. Bence bu çok önemli bir olay. Tamam, belki onlar reyting peşindeler, o sanatçıları para ile getiriyorlar ama bu o çocukların duydukları mutluluğu değiştirmez. Kendi ilgi alanınıza göre biraz düşününce aslında ne kadar muhteşem bir olay olduğunu daha iyi anlarsınız.

O çocukların haberi olmadan şarkıya giren sanatçıların, o çocuklara verdikleri ufacık öğütler bile ne kadar etkili oluyordur hayal bile edilemez.

Bir başka önemi ise gerçekten yetenekli (ses açısından) kişileri çocukluktan alıp eğitimler ile ileriye hazırlamaları çok güzel bir şey. O yaşta çocuk eğer ciddi anlamda eğitilmeye bşlar ve hayallerinin peşinden koşmaya başlarsa ileride hayatına yön verme konusunda hiç sıkıntı çekmeyecektir. Gelecekleri için çok büyük deneyimler olacağına inanıyorum.

İzlerken böyle ilginç şeyler geldi aklıma ve uzun zamandır yazmamanın hevesiyle yazmak istedim.

Aslında program bahane, söylemek istediğim tek şey HAYALLERİNİZİN PEŞİNDEN KOŞUN.

Keyifli çalışmalar…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir