Alın, Verin, Ekonomiye Can Verin

Son zamanlarda gördüğüm en güzel reklam, krizin etkilerinden kurtulmanın basit yollarının anlatıldığı “Ekonomiye Can Verin” reklamları. Bu reklamlarda Meliha Okur, Deniz Gökçe, Yaman Toruner, Akın Öngör gibi ünlü ekonomistlerin yer alması çok daha etkili olmuş. Çünkü ekonomi alanında uzman olan bu kişilere olan güven daha farklıdır. Her zaman olduğu gibi bu reklamda da bilinçaltına çalışmışlar. (: Aslında çok önemli olan konuları basitleştirerek izleyicilere ünlü kişiler aracılığı ile aktarmışlar.

Ünlülerin bu tür konularda konuşması her zaman daha etkili olmuştur, hele bizim insanımızda çok daha etkili olmuştur. Ne de olsa Türkiye’de en çok güvenilen kişilerin başında Seda Sayan geliyor (:

Umarım bu reklam serisi uzun süre devam eder ve insanlarımız paralarını (yastık altı paralarını) bu döngüye karıştırır. Böylece krizin etkilerinin geçmesine güzel bir katkı olur.

Reklam açıklaması ise şöyle:  

Pazarlama , reklam, medya alanındaki örgütlerin çatı kuruluşu olan Türkiye Reklam Konseyi, küresel krizin etkilerini azaltmak ve iç talebi canlandıracak mekanizmaları harekete geçirebilmek amacıyla, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcıxı Sayın Ali Babacan’ın himayelerinde, ülke çapında çok mecralı bir kampanya başlattı. Bu “Ekonomiye can verin” kampanyasıdır.

Reklam Videolarını izleyin, uygulayın :

“Alın, Verin, Ekonomiye Can Verin” için 5 yorum

  1. Selam

    soylediginiz gibi yastık altındaki para bir turlu cıkıp harcanmadı 🙂 piyasa hala cok durgun ..ne guzel yazmıssınız guzel dileklerimiz hala devam ediyor

  2. alın verin bakkala çakkala borçlanın kredi kartlarına dayanın ödeyemeyip mahkemelerde sürünün hatta hapis yatın. ya da ayağınızı yorganınıza göre uzatın hiç biriyle uğraşmayın…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir