sevenload Türkiye ve Gelişmeler

sevenload Uzun zamandır severek kullandığım ve dünyanın en popüler video sitelerinden biri. Aktif olarak kullandığım için yeniliklerini takip ettiğim sosyal bir platform olan sevenload’ın gelişmelerinden söz etmek istiyorum.

Türkiye’deki video potansiyelinin (bildiğiniz gibi okumayı değil izlemeyi seven bir ülkeyiz) farkında olan sevenload’ın Türk kullanıcılarına çok önem verdiği aşikar. Sürekli hızlanan upload ve yayınlanma hızı daha önce kullandığım vimeo gibi popüler video platformlarını bırakmama neden oldu.

Sadece video değil resim paylaşımı da yapılabiliyor olması diğer video sitelerinden farklı olmasını sağlayan bir diğer özelliği. Kendine has yayınlarının olması, Türkiye’de yayınlanan program ve dizilere özel olarak kanal oluşturması ve telif sorunu olmadan bu videoların izlenebilmesini sağlaması da Türkiye’de ki kullanıcıların en büyük tercih nedeni gibi görünüyor. En azından bence öyle (:

Bu düşüncelerimden sonra Türk internet kullanıcılarına daha fazla yarar sağlayacak bir kaç önemli gelişmeyi de aktarmak güzel olacaktır.

sevenload proje müdürüErhan Erdoğan’ın yaptığı açıklamalara göre Türkiye’de ki sosyal platformlar arasında ki başarısı hiç de küçümsenecek gibi değil.

Erhan Erdoğan:
ComScore’un Nisan ayı verilerine göre sosyal ağ siteleri sıralamasında Facebook, MyNet Eksenim, Netlog’dan sonra 4. sırada yer alıyoruz.

Nisan ayında aylık 1.192.000 tekil ziyaretçi ile toplam sosyal ağ ziyaretçilerin(17.762.000 kişinin) yüzde 7’sine ulaştığımızı görüyoruz.

Yine bir başka halka açık ölçümleme servisi olan Alexa’ya göre de Türkiye’deki ilk 250 siteden biriyiz.

Çok güzel rakamlar…

Bunun dışında internet sektörü için de önemli bir gelişme daha var. Türkiye’nin en büyük internet şirketlerinden ReklamZ Network ile anlaşmaya vardıklarını basın bülteni ile öğrenmiştik. Bu anlaşma ile daha kaliteli kullanıcılara ulaşacakları kesin.

Tasarımda yapılması gereken iyileştirmeler ile çok daha kullanışlı hale geleceğini düşündüğüm sevenload’ın sürekli büyümesinde ki en büyük nedenlerden birinin kullanıcı görüşlerine önem vermeleri olduğunu da söylemeden geçemeyeceğim. Şimdiye kadar çevremden de duyduğum ve benim de gördüğüm kadarıyla yapılan her geri bildirimi dikkate alıyorlar ve ilgi gösteriyorlar. Türkiye’deki en önemli eksiklerden biri olan “kullanıcıyı dinleme” konusuna verdikleri bu önemden dolayı ayrıca teşekkür ediyorum.

Yeni tasarımı ve gelişmeleri ilgiyle takip ediyor olacağım. Umarım çok daha güzel gelişmeleri sizlerle paylaşma şansım olur.

“sevenload Türkiye ve Gelişmeler” için 4 yorum

  1. Bende ismini son zamanlarda sıklıkla duymaya başladım ama hala ” vimeo ” taraftarıyım. Hani eğer bir sorun çıkar da vimeo’yla aram bozulursa direk SevenLoad’a yüklenirim …

    1. Bende vimeo kullanıyordum. Mutluydum da ama bana haber vermeden hesabımı kapatması beni çok kızdırdı bu yüzden bıraktım. Onlar kaybetti 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir