Ali Ağaoğlu, ING Bank Aslanı ve Turkcell Gangnam Style Reklamları

Genel olarak problemlere var olunan platformlardan cevap verilmesi taraftarıyım. Ağaoğlu’nun reklam ajansı da bu konuda iyi bir çalışma yapmış ve güzel bir “Duyduğunuza değil, gördüğünüze inanın” konulu reklam kampanyası başlatmışlar. Bu reklam kampanyasıyla hem büyük olay olan Maslak 1453 projesi ile ilgili cevap verilmiş hem de My Towerland projesinin reklamı yapılmış oldu.

Bu reklamlardan çıkarılabilecek en önemli ders reklam ajansı sosyal ağlarda konuşulanları çok iyi takip edip analiz etmiş ve bu sayede reklamın ana stratejisini oluşturmuş.

Diğer reklamlar için Facebook sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

ING Bankası’nın logosu olan karizmatik aslanın bir reklam yıldızına dönüşmesine ne diyorsunuz? Bir anda bütün karizmatiklik gitti, insanların korktuğu, sevmediği bir karakter oluştu. Hele o insan dişleri “yok artık” dediğimiz nokta.

ING’nin reklam ajansı Acun ile Aslan’ın olduğu reklamlarda internette yapılan yorumları görmüş olacak ki yeni reklamların birinde Acun Aslan’a soruyor “Seni Ürkünç bulanlar varmış?” Bu reklam çalışması ile açıkçası bir anda reklam ajansı sempatimi kazanmayı başardı. Ya sizin?

Son olarak Turkcell’in aylarca geç gelen Gangnam Style reklamına ne demeli? Bu reklamı düşünen kreatif (!) ekip, bu fikri beğenip onaylayan, sunan ajans başkanı, direktörleri; bu da yetmezmiş gibi bu fikir beğenip onaylayan marka müdürleri ve patronları… Bu liste uzar gider. Bir Allah’ın kulu da çıkıp “arkadaşlar bu iş için sanırım 2-3 ay geç kaldık” demedi mi? Dediyse neden dinlemediler, demediyse neden kimse söylemedi.

Sonuç olarak boşa harcanan paralar ve boşa giden bir emek…

Reklam ve televizyon dünyası internet üzerinden çok güzel faydalanıyor, bu faydalanmalar 2013 yılında artan bir ivmeyle devam edecek. Umarım işlerin biraz daha hızlı analiz edilip takip edildiği bir hale de döner…

“Ali Ağaoğlu, ING Bank Aslanı ve Turkcell Gangnam Style Reklamları” için 4 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir