Hakkımda

Burak BUDAK
13.08.1989 Batman doğumluyum. Doğduktan hemen sonra Sinop’a yerleşmiş 1-2 yıl orda kaldıktan sonra tekrar Batman’a dönmüşüz…
“müş – miş” Kullanıyorum çünkü en ufak bir fikrim bile yok kaldığım yerler hakkında.
Babam bir lisede öğretmen annem ise en zor meslek olan ev hanımlığını yapıyor…
5 Kardeşin baştan 2. ve de sondan 4. kişisini oluşturmakla görevliyim…
Okul hayatım hep başarılı geçse de bilgisayar ile tanışmamla beraber biraz çöküş yaşadım ama sonra mantıklı düşünerek toparladım (Zor oldu ama neyse…)
Şu anda da sınav stresini atmış bir şekilde tercih stresine hazırlanıyorum…
Tek amacım artık üniversiteden buraya yazmak (Ne zaman başlarız kim bilir…)
İşte böyle 18 yıldır Burak olarak yaşıyorum…

Gezmeyi, yüzmeyi, arkadaşlarımla vakit geçirmeyi, bilgisayar başında vakit geçirmeyi, play station oynamayı, fotoğraf çekmeyi çok severim…
Arkadaşlarım tarafından sevilen biri olduğumu düşünüyorum (En azından bana öyle diyorlar) …
Pek yazmayı beceremem bu yüzden de benden bu kadar… (Bu nasıl bir blogger!)
Merak ettikleriniz var ise sormanızı isterim…

HEPİNİZE İYİ BLOGLAMALAR…

—————————————————————————————————————-

Yukarda ki paragrafı 17 Temmuz 2007 tarihinde saat 12.53′ de sıcağın kavurduğu bir zaman da yazmışım. Sonra güncellerim diye bıraktım ama şu anda 6 Mart 2009  günler su gibi akıp geçmiş. Son zamanlarda “güncelle şurayı” diyen çok oldu, hatta resmimi bile görmek istediler normal olarak. Normalde yukarda ki yazıyı silip yeni bir şeyler yazmak gerekli ama ben öyle yapmayacağım budan sonra yapacağım her güncellemede olduğu gibi eskisini silmeyeceğim. Böylece hayatımda ki değişim ve gelişimleri herkes görecek…

Ve şimdi 6 Mart 2009 tarihli güncellemeyi yazıyorum

2007 yılında yapmak üzere olduğum tercihlerimi yaptım ve Kocaeli Üniversitesi Jeodezi ve Fotogrametri mühendisliği bölümü 2. sınıf öğrencisiyim. Evet, böyle ilginç bir bölümde okuyorum. Araştırmalarıma göre bilgisayar ile ilgili bir bölümdü ama maalesef öyle çıkmadı ve bugünkü düşüncemi sorarsanız ilgi alanlarım açısından ‘hayatımın hatasını yaptım‘. Bölüm çok mu kötü? Hayır. Ama bana göre değil. Neyse sonuç olarak şimdilik (!) okuyorum.

2005 yılının son ayından beri bloglar hayatımın bir yerinde var. Daha önce blogcu.com’ da çok amatör olarak bir şeyler yapmaya çalıştıysam da sonrasında wordpress ile doğruyu buldum ve artık “bir bloggerim” diyebiliyorum. Öyle ki bloglar, blogcular hayatımın her yerinde varlar. İnternetten tanıştığım blog yazarları, her gün okuduğum bloglar ve elimden geldiğince yazdığım blogum. İşte tüm bunlar benim bütünlüğümü oluşturuyorlar. Çünkü beni anlamak isteyen biri bloglarım ile ilişkilendirirse bunu çok daha kolay başarabilir.

Bu aralar sosyal medya ile ilgilenmeye başladım, hayran kalacağım insanlar ve sistemler tanıdım. Aktif olarak kullanmaya başladım. İnternet dünyasında yer edinmek isteyen biri için çok da büyük şeyler değil aslında ama bunu yapabilmek önemli. Sosyal medya o kadar etkili bir yer ki onu kullanabilirseniz çok daha güzel işler yapabilir, yaptığınız işlerin mükemmeliyetliğini arttırabilirsiniz.

Sosyal medya demişken benimle twitter, Friendfeed, linkedin, lastFm, flickr, Xing gibi sosyal alanlarda karşılaşırsanız şaşırmayın takip edin, ulaşın.

Bir harita mühendisi olma adayıyım ama o konuda yaptığım hiçbir çalışma yok. Hatta elimden geldiğince o meslekten uzaklaşmak, sevdiğim ya da seveceğim işi yapmaya çalışıyorum. Bunda tanıştığım insanların etkisi ne kadar fazla olsa da hocaların da çok büyük etkisi var. Bizi resmen okuldan soğutuyorlar ve buna bir anlam veremiyorum.

Biraz da bloglardan söz etmek gerekirse yazdik.combirgünbelki.com ve burakbudak.comhayatımda yer alıyor.

Yazdik.com: İnternetten ve gerçek hayatta tanıdığım bir kaç insanla beraber özgün içerik üretme amacıyla başladığım bir yer. İlk başta sadece ben vardım ama şimdi biz varız. Çok aktif yazmasak da yazdıklarımızın değerli olduğunu düşünüyorum. İlerde de bu konuda iyi şeyler planlıyorum.

Birgunbelki.com: Bu benim en güzel projem. Aslında çok farklı bir şey değil ama düşüncelerimi hayata geçirebileceğim seviyeye geldiğimde çok güzel şeyler ortaya çıkacak. Şu anda ise en sevdiğim amatör müzikleri (Amatör müzik hastasıyım) burada bir arada topluyorum. Hem ufak da olsa yayılmalarına katkıda bulunuyor hem de her istediğimde onları bir arada dinleyebiliyorum. Gerçekten güzel planlarım var.

BurakBudak.com: Hayatımın herhangi bir yerinde herhangi bir şekilde yer alan olay burada yer alabilir. Bu bir düşünce, bir film, bir reklam ve ya bir müzik olabileceği gibi çok ciddi yazılmış bir makale de olabilir. Burası için ileriye yönelik bir şey planlayamıyorum çünkü ne olacağı hiç belli olmaz.

Blog okumayı, blog yazmayı gerçekten çok seviyorum. İnternetin hayatım olacağına inanıyor bunun için çalışıyorum. Her zaman bloglayabilmek dileğiyle.

—————————————————————————————————————-

6 Mart 2009, vay be! Yukarıda da yazmışım ama zaman gerçekten çok hızlı akıyor. Son güncellemem üzerinden neredeyse 3 yıl geçmiş. O geçen 3 yıl boyunca hayatımda neler neler değişti anlatamam. Aslında anlatmam lazım ama çok detaya girersem çıkamam sanırım. Bu nedenle madde madde sıralamak istiyorum en önemli olanlarını. Belki de bundan sonra madde madde ilerlemek gerekecek. Bu arada şu anda tarih: 17 Ocak 2012 Saat: 10.51 (Maya’lar ya haklı çıkarsa? :p )

  • 2009 yılında 2. sınıfta olduğum üniversitemden 3. sınıfın sonlarına doğru artık tamamen koptum ve Promoqube’dan aldığım iş teklifi sonrası okulu bırakma kararı verdim. Evet, 2009’da düşündüğüm gibi (şimdilik demişim ya yukarıda 😉 ) okul hayatım son buldu. 4. sınıfa geçemeden üniversiteyi dondurdum ve profesyonel iş hayatına atıldım.
  • İşim gereği hızlı ve bir o kadar zor bir şekilde İstanbul’a yerleştim.
  • Üsküdar hayatımda ayrı bir yer etti. İstanbul’da ki ilk evim oldu.
  • Promoqube’da çok güzel işler yaptık, çok şey öğrendik (hem yapılması gereken hem de yapılmaması gereken) ve çok mutlu oldum. Çok severek çalıştım, çünkü işimi seviyordum.
  • 16 Ay çalıştım. İş dünyasına girişim açısından bir ilk olduğu için, orada yaşadığım her şey hayatımda ilkleri oluşturdu. Zamlar, pozisyon değişikliği, toplantılar, raporlar, profesyonel sunumlar, kartvizit alışverişi ve daha neler neler… (Açıkçası iş dünyasının abartılacak bir şey olmadığını da görmüş oldum.)
  • Promoqube’da zamanımın dolduğunun farkına vardığım zaman artık yeni bir şeyler yapmaya başlamak lazımdı. Hayatımın ilk istifa mektubunu yazdım!
  • Tam o aylarda ODEON Tours’dan (http://www.odeontatil.com) iş teklifi almıştım ve 7 Aralık 2011’de Promoqube’dan istifa edip 2 Ocak 2012’de ODEON Tours’da Dijital İş Geliştirme Uzmanı olarak çalışmaya başladım. Artık tatil için nereye geleceğiniz belli 😉
  • Liseden sonra ilk defa kumaş pantolon, kundura, gömlek, ceket kombinasyonunu giymeye başladım.
  • Evet, artık kurumsal oldum. Bakalım daha neler olacak…

12 Nisan 2018

Yazacak o kadar çok detay ve söylenecek o kadar çok şey var ki anlatamam. Ya da anlatabilirim. 🙂 Çay Kahve İnsan kanalı ile yaptığımız video çok güzel bir özet oldu benim için. Buraya kadar geldiyseniz izlemeden gitmeyin derim.

“Hakkımda” için 4 yorum

Yorumlar kapatıldı.