Evet Türkiye internet konusunda Çin olma yönünde çok emin adımlarla ilerliyor. Sonunda Türkiyenin en büyük sosyal ağı olarak kullanılan (facebook‘dan sonra en popüler) Netlog da engellenen siteler arasına girdi. Şimdi youtubeye 1 haftadır giremiyoruz alibaba,slide,wordpress gibi bir çok siteye de zaten girememekteyiz. Bunlar gittiğine göre sıra facebook ve google de sanırım. Çünkü engellenen sitelerin tamamı dünyanın en büyük siteleri arasında yer alan siteler ve genel olarak ufak ve başka yolara çözülebilecek sorunlardan dolayı kapatılıyorlar. Az bir uğraşla bu sitelere Türkiye’den bile girme imkanı var ki bunu yapan kullanıcı sayısı hiç de az değil. Ama buna rağmen ülkemiz engellemelere devam etmekte.
İnternette sansür istemiyoruz. Lütfen bunu anlayın

10 thoughts on “Netlog da yasaklandı ! Çin olmaya az kaldı !

 • Pingback: Ergene.NET - Hayat Portalı » Blog Archive » Haydi benide yasakla!

 • 22 Mart 2008 at 17:24
  Permalink

  Yakonda kendi bloglarımızı bize yasaklarlarsa şaşmam ablacım

 • 23 Mart 2008 at 00:21
  Permalink

  Böyle bir yasakçı zihniyetten böyle birşey beklenirdi zaten. Gerçi hiç üzülmedim ya neyse Facebook’da kapatılsa da rahatlasak, tam olsa.

 • 31 Mart 2008 at 19:21
  Permalink

  merhaba…
  Yazdıklarınıza katılıyorum kapatarak bazı şeyleri kökten halletmiş olmuyorsunuz ama bilmediğim bir şey var sanırım çin olmak demişsiniz burdan kastınız ne? Sanırım bilgi eksikliğim var… teşekkürler….

 • 31 Mart 2008 at 22:59
  Permalink

  yejades : çin komünist parti tarafından yönetiliyor şu anda … o yüzden onların istemediği hiç ama HİÇ BİR siteye girilemiyor. hatta çinde google ye bile girilemiyormuş bi aralar bunu bile okudum … o yüzden böyle bir benzetme yaptım …
  açıklamayı unutmuşum keşke açıklasaymışım 🙂

 • 31 Mart 2008 at 23:10
  Permalink

  teşekkür ederim yorumun için 🙂 ve açıklama için gerçekten ilginçmiş neden kominst bir parti böyle bir şey yapmış ki garip gerçekten

 • 01 Nisan 2008 at 00:21
  Permalink

  euhuhe 😀 benim rastgele üyeliğim vardı taggedde o sitede engellenmiş bişey anlamadım ben bu işten yav 🙂

 • Pingback: Günlük, Güncel, Teknolojik » 1 Yıl olmuş, Pek de iyi olmuş »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir